Muay Thai

Muay Thai sporunun geçmişi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Bir savaş sanatı ve yaşam biçimi olarak öğretilen Muay Thai günümüzde dünyada en yaygın popüler ring sporlarındandır.

İlk yarışmalar…

Siam Kralı Parchao Sua 1697 ile 1709 yılları arasında ülke genelinde yarışmalar yapılmaya başladı. 1930 yılında ilk defa 20 ülke bir araya gelerek eldiven takılmasına karar verildi ve kurallar, kaideler resmen ilan edildi. 1930’dan sonra üç bölüme ayrılmıştır. Silahlı savunma sanatı (Muay Boran), yarışma ring sporu (Muay Thai), Danslı aerobik fitness (Muay Aerobik).

Türkiye Muay Thai Federasyonu’nun kendisine özgü hiyerarşik bir sistemi bulunmaktadır Khan derece yönetmeliğince sporcular sınavlarla derece derce yükselmektedir. Bu sistem sporcunun kendinden önce gelen sporcuya, kıdemli antrenöre ve hocalarına saygıyı gerektirir.

Uluslar arası düzeyde; 11 – 12 yaş minikler, 13 –14 yaş yıldızlar, 15 – 17 yaş gençler, 18 – 35 yaş büyükler  olmak üzere ( 4 ) kategoride müsabakalar yapılmaktadır. Büyükler ve gençler kategorilerinde uluslar arası başarılarımız mevcut olup, her geçen gün daha iyiye doğru gitmektedir.

2003-2004-2005 Yıllarında Karate Federasyonu altında faaliyet gösteren Muay Thai sporcularımız madalya getirmiş, her yıl Dünya Şampiyonaları’nda en iyi ülkelerin önüne geçerek altın madalyalar almışlardır.

Uzak doğu sporları içinde yer alan Muay Thai spor dalı belli kurallar dahilinde yapılarak insanların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumlu şekilde etkileyen, kişisel becerileri arttıran, özgüveni sağlayan, disiplinli ve düzenli olmayı özendiren bir spor dalıdır.

The Alaaddin Club, kendi alanlarında uzman ve birçok müsabakada başarılara imza atmış şampiyon, değerli hocalar ve antrenörlerle öğrencilerine en iyi eğitimi vermekten mutluluk duymaktadır.